Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

 

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

İnegöl İşletme Fakültesi

 

    İnegöl İşletme Fakültesi (İNİF) 2010 yılında Uludağ Üniversitesi’ne bağlı olarak Bakanlar Kurulu’nun 08/04/2010 tarihli kararnamesine istinaden 28/04/2010 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak kurulmuştur. İNİF Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 2015-2016 eğitim-öğretim yılında normal örgün eğitime başlamıştır ve eğitim dili TÜRKÇE’dir.

 

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Öğretim Dili                       : Türkçe

Öğrenim Süresi                  : 4 yıl

Hazırlık Programı               : Yok

 

     Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Eğitimi’nin amacı, kamu ve özel sektörde bilişim sistemlerini geliştirecek düzeyde bilişim ve bu sistemleri yönetecek düzeyde yöneticilik becerisine sahip bireyler yetiştirmektir.

 

     Yönetim  Bilişim Sistemleri bölümü özü itibariyle disiplinler arası bir program niteliğindedir. Bölümde öğrencilere bilişim sistemlerine ilişkin derslerin yanı sıra işletme, kamu yönetimi ve hukuk başta olmak üzere sosyal bilimler alanından dersler de verilmektedir. Bununla birlikte öğrenciler, mezuniyet sonrası kurumlarında ihtiyaca uygun bilişim sistemlerini geliştirebilmeleri, bu sistemleri yönetimde etkin bir şekilde kullanabilmeleri ve bu sayede kurumlarının kabiliyetlerini ve rekabet gücünü arttırabilmeleri adına eğitim aldıkları süre boyunca çeşitli projelerde yer alması ve iş tecrübesi edinmesi noktasında teşvik edilmektedir.

 

     Bölüm mezunları, kamu ve özel sektöre yönelik bilişim sistemleri yönetimi ve geliştirilmesi ile ilgili çeşitli iş olanaklarına sahiptirler. Mezunlar, bilişim teknolojilerinin kullanıldığı gerek kamu sektörü,  gerekse özel sektörde karar alma sistemleri, yazılım analizi, yazılım geliştirme, veri tabanı yönetimi, sanallaştırma, ağ yönetimi ve e-devlet/e-ticaret gibi alanlardaki ihtiyacı karşılamaktadırlar. 

 

 

U.Ü./İNİF/Yönetim Bilişim Sistemleri  Bölümü 2017 Yerleştirme Sonuçları

                          Puan                                                         Yerleşme Sırası

  Tavan:              323,197                                     122959

                Taban:               278,232                                      221229

 

 

İletişim         

İnegöl İşletme Fakültesi İnegöl Yerleşkesi Cerrah Yolu 16400 İnegöl /BURSA

Telefon: 0224 294 26 95                                                                        

Faks: 0224 713 12 43

Web: http://inif.uludag.edu.tr/                                                          

e-mail: inif@uludag.edu.tr