Muhasebe ve Denetim Tezsiz Yüksek Lisans Programı

 

Bu programlar, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı bünyesinde açılmış olup Muhasebe ve Denetim alanlarında eğitim verilmektedir. Programlarda, Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi ve Uludağ Üniversitesinin diğer fakültelerindeki Öğretim Üyeleri ders vermektedir. Programların temel hedefi, Muhasebe ve Denetim alanında akademik çalışma yapmak isteyen veya bu alanda uzmanlaşmak isteyen öğrencilere ve muhasebe meslek mensuplarına meslek faaliyetleri sırasında yararlanabilecekleri bilgilerini güncellemelerine katkı sağlamaktır. Ayrıca bir diğer amaç,  Türkiye de her ilde kurulan Üniversitelerin birçoğunda İşletme Bölümleri mevcut olması dolayısıyla bu bölümlere muhasebe ve finansman öğretim elemanlarının yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

 

PROGRAMLARA BAŞVURU

Muhasebe ve Denetim Tezsiz Yüksek Lisans Programı;

 

Bu programa eğitim süresi en az dört yıl olan fakülte ve yüksekokullardan mezun olanlar başvurabilir. Aynı eğitim seviyesine sahip diploma denkliği YÖK tarafından tanınmış yabancılar da başvurabilirler.  Programda toplam 10 adet 30 kredilik ders alınmaktadır. Bu derslerden dördü zorunlu diğerleri seçmelidir.

 

Muhasebe ve Denetim Tezsiz Yüksek Lisans başvurusu için ALES ve yabancı dil şartı aranmamaktadır.

 

PROGRAMALARA BAŞVURU YERİ VE TARİHLERİ

 

Programlara başvuru yeri Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüdür. Başvuru tarihlerini  http://inif.uludag.edu.tr   veya http://sosyalbilimler.uludag.edu.tr/  adresinden takip edilebilir.