Muhasebe ve Denetim Tezli Yüksek Lisans Programı

MUHASEBE VE DENETİM TEZLİ VE TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

 

Bu programlar, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı bünyesinde açılmış olup Muhasebe ve Denetim alanlarında eğitim verilmektedir. Programlarda, Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi ve Uludağ Üniversitesinin diğer fakültelerindeki Öğretim Üyeleri ders vermektedir. Programların temel hedefi, Muhasebe ve Denetim alanında akademik çalışma yapmak isteyen veya bu alanda uzmanlaşmak isteyen öğrencilere ve muhasebe meslek mensuplarına meslek faaliyetleri sırasında yararlanabilecekleri bilgilerini güncellemelerine katkı sağlamaktır. Ayrıca bir diğer amaç,  Türkiye de her ilde kurulan Üniversitelerin birçoğunda İşletme Bölümleri mevcut olması dolayısıyla bu bölümlere muhasebe ve finansman öğretim elemanlarının yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

 

PROGRAMLARA BAŞVURU

 

Muhasebe ve Denetim Tezli Yüksek Lisans Programı;

 

Başvuru şartı; ALES puanı alt sınır: 55

Bu programa dört yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İleri teknoloji Enstitüsü Mezunları, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme Fakültesi vb. mezunları başvurabilir. Programda toplam 8 adet 24 kredilik ders alınmaktadır. Bu derslerden ikisi zorunlu diğerleri seçmelidir. Öğrenci alımında Uludağ Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği koşulları geçerlidir. Geniş bilgi için bakınız: http://sosyalbilimler.uludag.edu.tr/

 

PROGRAMALARA BAŞVURU YERİ VE TARİHLERİ

 

Programlara başvuru yeri Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüdür. Başvuru tarihlerini  http://inif.uludag.edu.tr   veya http://sosyalbilimler.uludag.edu.tr/  adresinden takip edilebilir.