Girişimcilik Konferansı

 

ITSO İnegöl işletme fakültesi işbirliğiyle Girişimcilik Konferansı Düzenlenecek.

 

Alanında Model Oluşturmuş işadamları başarı sırlarını anlatacak.

 

Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve güçlü işletmeler kurulması amacıyla,  İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ve Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi’yle birlikte ‘Girişimcilik Konferansı’ düzenleyecek. İTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Müfide Karaduman ve Genel Sekreter Mustafa Şentürk, önümüzdeki Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirilmesi düşünülen konferansla ilgili İşletme Fakültesi’ni ziyaret ederek, Dekan Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat ile görüş alışverişinde bulundular.

 

BAŞARILI İŞADAMLARI KONUŞACAK

İnegöl İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zerrin Fırat ve İşletme Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Orhan Bozkurt’un da bulunduğu ziyarette konuşan Müfide Karaduman, İTSO olarak girişimciliğe büyük önem ve destek verdiklerini belirterek, ekonomiyi ayakta tutacak güçlü firmaların, ancak böyle ortaya çıkabileceğini söyledi. KOSGEB destekli kurslarla genç girişimcileri ortaya çıkardıklarını belirten Karaduman, “Kursların yanı sıra girişimcilik konferansları da bu yöndeki hedeflerimizi gerçekleştirmede önem arz ediyor. Girişimcilik ile iş hayatına başlamış ve başarılarını katlayarak iş dünyasında yükselmiş, başarı hikayeleri ile örnek teşkil edecek önemli girişimcilerimizi konuk etmek istiyoruz. Onların anlatacakları, yeni kuşaklar için aydınlatıcı rehber olacaktır” dedi.

 

KATILIMA AÇIK OLACAK

İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Canbolat ise, iş dünyasını temsil eden İTSO ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını belirterek, ‘üniversite-sanayi’ işbirliğinin, gerek istihdamın artırılmasında, gerek firmaların personel ihtiyacının karşılanmasında, çok önemli olduğunu vurguladı.

Görüş alışverişinin ardından, ‘Girişimcilik Konferansı’nın İşletme Fakültesi yerleşkesinde öğrencilere ve genel katılıma açık olarak yapılması kararlaştırıldı. Söz Konusu Konferansı ilki 6 Mayıs 2014 Salı saat 14:00-15:30 saatleri arasında gerçekleşecek.

 

 

Basında Çıkan Haberler

 

Milliyet 

ITSO

Yıldırım Gazetesi

İnegöl Haber

Akit Haber

Bursada Bugün

Haberciniz

 

 

 

 

02.05.2014Haberler