İTSO ve Üniversitemiz Personeline TSE’den Kalite Eğitimi

 

İTSO ve İnegöl İşletme Fakültesi personeline TSE tarafından 5 günlük Kalite eğitimi verildi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ve Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi personeline TSE tarafından 5 günlük Kalite eğitimi verildi. 16-20 Haziran tarihleri arasında düzenlenen programa katılanlara TSE tarafından sertifika verildi.

İTSO Genel Sekreteri Mustafa Şentürk, 1 Ağustos 2013 tarihinden bu yana ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi uyguladıklarını ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa İl Koordinatörlüğü’nce 12 Kasım 2013 tarihinde TSE-ISO-EN 9000 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazandıklarını söyledi.

Uyguladıkları kalite yönetim sisteminin daha etkin bir şekilde sürdürülmesi ve personelin bilgilerini tazelemesi için yeni bir eğitim programı düzenlediklerini belirten Şentürk, “TSE Bursa İl Koordinatörlüğü tarafından İTSO’nun ve İnegöl İşletme Fakültesi’nin personeline bu eğitim verildi” dedi.

İnegöl İşletme Fakültesi’yle üniversite-sanayi işbirliği protokolü yaptıklarını ve protokol çerçevesinde çeşitli eğitim çalışmaları, seminerler ve çalıştaylar düzenlediklerini hatırlatan İTSO Genel Sekreteri Mustafa Şentürk, “İşletme Fakültesi bizim akademik ayağımızı oluşturan çok önemli bir kurum. İnegöl’ün geleceğine yönelik çalışmalarda işbirliği içerisindeyiz. Bu nedenle kalite yönetim sistemi eğitim programında, İşletme Fakültesi personeline de kontenjan ayırdık” dedi.

 

İTSO

Yıldırım Gazetesi

İnegöl Haber

 

23.06.2014İlgili Resimler
Haberler