Fakültemizde TSE Belgesi Teslim Töreni Gerçekleşti

Fakültemizde, TSE EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Teslim Töreni Gerçekleştirildi. Fakütemiz çok amaçlı salonunda düzenlenen törene Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başsavcı Osman Köse, Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat, TSE Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Demir, İTSO Başkanı Metin Anıl, TSE Bursa İl Koordinatörü Mustafa Karaman, Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hanefi Yıldırım, öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Fakültenin dünü ve bu günüyle alakalı sinevizyonun ardından bir konuşma yapan Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat, “Bundan 4 yıl önce burası harabe bir tekel fabrikasıydı. Bana da dekan olarak buraya gelmem önerildiği zaman doğrusu çok istekli değildim. Fakülte yok, bina yok, öğrenci yok, kadro yok. Tek başına gitmemi söylediler. Sonrasında İnegöllülerle tanıştık. İyi niyetle bir çaba var insanlarda. Fakültenin oluşumu konusunda bir çaba olduğunu gördüm. Müteahhit işe başlamıştı. Kaynaklar kısıtlıydı. Bize ayrılan yer yeterli değildi. Özel sektör mantığıyla bir çalışmamız oldu. Belediye, ticaret odası ve bazı özel kişilerin gayretleriyle fiziki mekanları oluşturduk. Şu an itibariyle 200 civarında lisans öğrencimiz var. Kaliteli bir eğitim için burada sadece fiziki mekanlar yeterli değil. Sizin dış partnerleriniz de gerekiyor. Dış partnerleriniz eğer destek olursa, el birliği ile sinerji oluşturulursa çok da iyi gelişmeler oluyor. Üniversitenin yaşatılması için sosyo kültürel, sosyo ekonomik bir çevrenin olması lazım. Biz bunları aştık. Eğitim öğretim için gerek akademik kadromuz gerekse fiziki mekanlar konusunda herhangi bir sorun yok. Baktık ki imkanlarımız var. Yüksek lisans programları açtık. 10 kişi de şu anda mezun oldu. Biz bir devlet üniversitesiyiz ve kamu kaynaklarını kullanmak durumundayız. Dolayısıyla kaynakları hiç israf etmeden etkin kullanmamız gerekir. Onun için de işlerimizi yaparken belirli standartların olması gerekir. Keyfi deneme yanılma usulüyle iş yapmaktansa. Her zaman şunu konuştuk; arkadaşlar kurumsallaşmaya gidelim ve karşılıklı birbirimize söylesek bile bunları yazıyla ifade edelim. Artık dosyalar kağıt üzerinde imzalanmıyor, elektronik ortamda imzalanıyor. Dolayısıyla her şey kayda giriyor. Bu nokta da işin standartlarını yakalayalım istedik” dedi.

Dekan Canbolat konuşmasını fakültede akademik ve idari anlamda kalite çalışmalarına katkıda bulunan personele teşekkür ederek tamamladı.

Türk Standartları Enstitüsü Bursa İl Koordinatörü Mustafa Karaman ise kalitenin önemine değinerek, İnegöl İşletme Fakültesinin kaliteli olduğunu tescil ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş da İnegöl İşletme Fakültesinin ilerleyen dönemde adından daha fazla söz ettireceğini söyledi.

Son olarak söz alan Kaymakam Ali Akça da Fakültenin İnegöl için önemini dile getirdi.  Kaymakam, İnegöl İşletme Fakültesinin sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmayı sürdüreceğini söyledi.

 

Konuşmaların ardından Türk Standartları Enstitüsü’nün TSE EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Dekan İbrahim S.Canbolat’a takdim edildi.

 

İlgili Haberler

Milliyet

Okur Gazetesi

Yıldırım Gazetesi

Kanal16

haberyorumgazetesi

Flashhaber24

 

 

 

 

01.04.2015İlgili Resimler
Haberler