Fakültemizde "Kariyer Günleri"

İnegöl İşletme Fakültesi Dekanlığı ile İşletme Fakültesi Öğrenci Topluluğu (İNİT) tarafından, Fakülte ile sektörler arasındaki bağı kuvvetlendirmek amacıyla düzenlenen “Kariyer Günleri’ etkinliği başladı.

Kariyer Günleri programlarının ilk konuğu, Özel Tekstil Firması ortaklarından Mehmet Çetin Özel, kariyerini öğrencilerle paylaştı.

HEDEFLER KOYDUK ÖNÜMÜZE

“Kariyer Günleri”nin ilk konuğu olan, İnegöl’de faaliyet gösteren Özel Tekstil firması ortaklarından Mehmet Çetin Özel , Dünyada ve Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerinin çoğunun aile şirketleri olduğunun altını çizerek, “Bizde bir aile şirketiyiz. Bu sektöre 10 yıl önce girdik. Şirketi oluştururken, stratejik planlar yaptık. Modayı yakalama, sektörde öncülük, müşteri portföyü, daha verimli çalışmalar konusunda hedefler koyduk önümüze. Tabi bunları yapabilmek için dünya pazarına girme, bunları sağlarken finansman sağlama, en yeni teknoloji, takım eğitimi ve güncel bilgiler konusunda çalışmalarımız oldu. Şirketimiz ilk yılında 4 milyon dolar ihracat yaparken, bu yıl itibariyle 18 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaştık” dedi.

YÖNETİCİ EKSİĞİ VAR

Bugün Türkiye’deki şirketlerde yöneticilik kavramının eksik olduğuna dikkat çeken Özel, “Türkiye’de yönetici eksiği var. İnsanları sosyal olarak tanıyan ve yönlendiren bir yönetici olabilmek önemlidir. İnsanları tanıyarak tecrübe kazanmalısınız” şeklinde konuştu.

STAJ YAPIN

Yapacakları mesleği sevebilmeleri konusunda öğrencilere öğütlerde bulunan Özel, “Öğrencilik hayatında farklı farklı şirketlerde staj yaptım. Öğrenciyken, derslerdeki bilgileri iş hayatıma nasıl geçiririmi düşünerek hareket ettim ve planlar yaptım. Sizlere de tavsiyem birinci sınıftan itibaren farklı farklı şirketlerde deneyim kazanmanız” dedi.

Konuşmanın ardından günün anısına Özel’e teşekkür plaketi takdim edildi. Programın ikinci oturumunda ise, Yedi İklim Bölge Koordinatörü İnanç Tuncer, KPSS hakkında bilgiler verdi.

 

İlgili Haberler

E-inegöl

Yıldırım

 

 

06.05.2015Topluluk Etkinlikleri