Fakültemizden Başarılı Öğrencilerimize Burs

Taban giriş puanı ile Türkiye´deki önemli fakültelerle yarışan Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi, öğrenci kalitesini bir kat daha artırmak için üniversite puanı yüksek olan öğrencilere eğitim boyu burs verecek.

Öğrenciler ve personel arasında yaptıkları memnuniyet anket sonuçlarını açıklayan İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat, öğrencilere de müjde verdi.

Önümüzdeki yıl 2016-2017 eğitim öğretim döneminde hayata geçirmeyi planladıkları projeyi açıklayan Dekan Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat, “Fakültemiz üç bölümle eğitim öğretim hayatını sürdürüyor. Üç bölümü birinci sırada tercih etmiş, başarılı öğrencilere öğrenim bursu vermeyi düşünüyoruz.

Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi'ni ilk sıralarda tercih eden en başarılı öğrencilere öğrenim bursu verilmesine yönelik çalışmalarımızda bize yardımcı olarak, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Döneminde fakültemizin İşletme Bölümü için  Özcanlar Sandalye ve Mob. San. Tic. Ltd. Şti., Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü için   Nurhas Mobilya San. Tic. AŞ., Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü için Olgun Yıldız İnş. Mob. Taş. San. Tic. Ltd. Şti. bir öğrenciye öğrenim bursu vermeyi taahhüt etmiştir. ÖSYM  kılavuzunda açıklamalar kısmında yer alacak olan başarılı öğrencilere öğrenimleri boyunca burs verilmesi ile ilgili protokol her yıl yenilenecektir.

Amacımız İnegöl İşletme Fakültesine daha kaliteli öğrencileri çekmek. Fakültenin tercih edilebilir derecesini artırmak istiyoruz. Fakültemize gelen öğrenciler taban puan itibariyle iyi durumdalar. Önümüzdeki dönemde ÖSYM kılavuzuna açıklama olarak; Fakültemizi birinci sırada tercih eden ve başarılı olan öğrencilere devletin belirlediği her ay 400 lira olmak üzere eğitim boyunca sürecek bir burs verilecektir. Bu ifadeleri kılavuza ekleteceğiz. Mevcut öğrencilerimiz Uludağ Üniversitesi mezunu olacaklar. Yeni üniversite kurulması halinde, üniversitenin kurulmasıyla birlikte tercih eden öğrenciler ise yeni üniversiteden mezun olabilecekler. Yeni bir üniversitenin olup olmayacağı henüz belli değil. Burada ikinci bir fakültenin olması bizim için, öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz için iyidir” dedi.

 

Yıldırım Gazetesi

Haber24.com

Süper kanaltv.

31.12.2015Haberler