İş dünyasında karar vermek için üçüncü göz: İstatistik'

  Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi tarafından öğrencilere 'İş dünyasında karar vermek için üçüncü göz: İstatistik' konulu konferans verildi.'

Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi tarafından öğrencilere yönelik "İş dünyasında karar vermek, fark yaratmak ve değer katmak için üçüncü göz: istatistik” konulu konferans düzenlendi.

 

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İstatistik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Kalite Birliği Başkanı Prof. Dr. Erkan Işığıçok´ın konuşmacı olduğu konferansa İnegöl İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Zerrin Fırat, öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

O GÖZ BİLİM GÖZÜDÜR

Konferansına başlayan Prof. Dr. Erkan Işığıçok, “Hepimizde 2 göz var ama rekabet ortamında 2 göz yetmiyor. Bugün 3´üncü gözümüzü keşfedeceğiz. İş dünyasında fark oluşturmak, karar vermek ve değer katmak için 3´üncü göz önemlidir. Neden 3´üncü göze ihtiyacımız var? O göz bilim gözüdür. Bilimin ilkelerini yerine getirdiğimizde 3 tane gözümüz oluyor. Mistik bir ifade değil. Bilimi istatistik olarak yaptığım için ben ona istatistik diyorum, bir başka hocamız farklı bir değerlendirmede bulunabilir.” Dedi.

27.10.2016Haberler