Genç Kariyer Zirvesi

MÜSİAD İnegöl Şubesi, Genç MÜSİAD ve Fakültemiz işbirliğiyle düzenlenen Genç Kariyer Zirvesi 22 Nisan 2019 tarihinde Fakültemizde gerçekleşti. Girişimci Çağıl Duman, İhracat Uzmanı Erkan Atalayın, Kariyer Uzmanı Emrah Adaklı, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Eyüp Atalay ve Metal Üretim ve Tasarım Uzmanı Rıdvan Sevim’in konuşmacı olduğu programa, MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel ve yönetim kurulu üyeleri, Dekanımız Prof. Dr. Ferhat Pirinççi ile öğrenciler katıldı.

Genç MÜSİAD İnegöl Başkanı Fatih Arıcı, “Bu yıl ilkini gerçekleştiriyoruz. Bizler genciz. MÜSİAD’da böyle bir okuldur. Amacımız yarının işadamlarının yetişmesine katkı sağlamak. İkinci amacımız gençler ile sanayiciler arasında bağ oluşturmaktır” dedi.

MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel de, “4 ana hedefimiz var; gençlerin yetişmesi, gençlerin sosyal faaliyetlerde yer almasını sağlamak, faydasız örgütlerde bulunmalarının önüne geçmek, üniversite gençleriyle bağ kurmak. Geleceğimiz gençlerde. Sanayicinin en büyük ihtiyaçlarından biri de yetişmiş kalifiye elemandır. Bunu da siz sağlayacaksınız. Bu programda öğrenci ve sanayiciyi bir araya getirdik. Sizlerin ticaret hayatına hazırlamak istiyoruz” dedi.

Dekanımız Prof. Dr. Ferhat Pirinççi ise, “Bu tür etkinlikler de eğitimlerin ötesinde, sizlere kazanımlar elde ettiriyoruz. MÜSİAD’ın üstlendiği misyonu önemsiyorum. İşbirliğine açığız. Öğrencilere katkı sağlayacak herkesle işbirliğine açığız. Genç kariyer zirvesinde, tecrübelerin paylaşılması güzel. Temennim bu tür etkinliklerin sürekli olması. Sizlere de tavsiyem paydaşlarla iletişiminizi artırmanızdır.” dedi.

22.04.2019İlgili Resimler
Haberler