2020-DGS Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerin Dikkatine!

 2020-DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonucu Üniversitemize kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt işlemleri esnasında yanlarında aşağıda belirtilen evrakları bulundurmaları gerekmektedir.

Kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Elektronik kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 09-13 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

 

GEREKLİ EVRAKLAR:

  • Transkript Belgesi (Notlarınızı ve başarı durumunuzu gösteren belgedir. Öğrenci işlerinden ve/veya MYO müdürlüklerinden alınmaktadır.)
  • Onaylı Ders İçeriği (Muafiyet ve İntibak işlemlerinde gerekmektedir. 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında (Cumartesi ve Pazar hariç) muafiyet ve intibak işlemleri için belgeleri kayıt yaptırılan Fakülte Öğrenci İşleri bürolarına şahsen teslim edilmesi gerekmektedir.)
  • Önlisans Diploma veya Çıkış Belgesi (2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı başlangıcına kadar, 2020 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına taahhütname aracılığıyla kayıt yaptırabilmeleri için gerekmektedir.)
  • Fotoğraf (1 adet) 
  • DGS Sonuç Belgesi (ÖSYM) 
08.10.2020Duyurular