AB Sertifika Programı Düzenlendi

 Bu yıl 68.si düzenlenen Avrupa Birliği Sertifika Programı,  Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Fakültenin, yeni hizmete giren konferans salonunda gerçekleştirdiği ve Türk Alman Dayanışma ve Entegrasyon Derneği (TANDEM) ve Konrad Adenauer Vakfı ile ortaklaşa düzenlediği etkinlik, 19, 20, 26, 27 Nisan ve 3 Mayıs tarihlerinde devam eden toplam beş oturumla tamamlandı. Fakülte dekanı Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat’ın açılış konuşmasıyla başlayan programa, aralarında İnegöl Kaymakamı Aziz İnci, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İnegöl meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hikmet Sami Yıldırımhan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, Şube Müdürü Tahsin Çetinkaya, İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hanefi Yıldırım, Başkan Yardımcıları Hasan Özdemir ve Sadullah Organ’ın da olduğu değerli konuklar, katılımlarıyla büyük destek verdiler. Program son gün katılımcılara sertifikalarının dağıtılmasıyla son buldu.

 

Programda sunumu yapılan seminer başlıkları şöyledir;

 

16 Nisan: “AB Nereye Gidiyor? AB’nin Geleceği ve Genişleme Tartışmaları. AB’ye Üyelik Türkiye’ye Neler Getirecek?”  Doç Dr. Nail Alkan (Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi)

 

20 Nisan: “Proje Döngüsü Yönetimi” Dr. Levent Ersin Orallı (Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Uluslararası İlişkiler Bölümü Araştırma Görevlisi)

 

26 Nisan: “AB’nin Organları, Karar Alma Mekanizmaları ve Politikaları”  Prof. Dr. Haydar Çakmak (Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi)

 

27 Nisan: “AB’nin Sosyal Politikaları” Dr. Kemal Ramoğlu (T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı)

 

03 Mayıs: “AB’nin Parasal Politikası ve Avro Krizi” Türkan Gedikkaya (Merkez Bankası AB ile İlişkiler Eski Müdür Yardımcısı)

03.05.2013İlgili Resimler
Haberler